Negativní zkušenosti

Odvoz zeminy

Teď vidím, že jsem měl věnovat více času hledáním místa kam by se dala vykopaná zem odvéz bez skládkovného (100kč/m3 + doprava) . Nenašel jsem bohužel nikoho, kdo by někde něco zasypával. No měl jsem víc hledat, při tom objemu co jsem dovezl by se to vyplatilo.

—————

Časové odhady

Protože jsem v životě krom psí boudy nic nestavěl, tak nemám zkušenost, která práce zabere kolik času. Většinou jsem příliž velký optimista, svůj odhad teď násobím 3x a je to tak akorát.

—————

Malé, neucelené zakázky firmám

Občas jsem nechal něco udělat stavební firmu se kterou (až na některé výhrady k spokojenosti) spolupracuji. No nevyplatí se to, teď už vím, že nechat udělat ucelenou zakázku nebo udělat celý sám, případně s melouchařem. Ono je to vcelku i logické ;-)

—————

Originál nanášecí válec lepidla na broušené cihly.

Jak píši v článku Nanášecí válec domácí výroby orig. válec mi vůbec nevyhovoval a to hlavně kvůli manipulaci a čištění. Také záloha 10 000Kč je nic moc. V článku je moje (doposud nepatentované :-) řešení

—————

Překlady na 240 cihlu

Tohle je trochu ostuda, to že tři překlady vedle sebe jsou o cca 2cm užší než 240 cihla jsem si všiml až když byl první na místě, ne že by to něčemu vadilo, ale trochu mě to s@#e. Příště tam mezi dva z nich loupnu 2cm EPS.

—————

Kotevní nerezové pásky

Slouží k navázání zdiva, bezva věc i když né nejlevnější. Výrabí to fisher ve stavebninách se to nedá sehnat, ale ve spojovacíh materiálech v pohodě. Prvních pár šárů jsem je dával, pak už ne protože kazily systém přesného zdění, prostě nejsou zas tak tenké, aby nevadily. Další věc, která ja fakt příšerná je to, že o pásky trčící ze zdi zavadim kdykoliv jdu kolem. Rozrhlo mi to rukáv, poškrábalo ruku a málem přefiklo kabel od vrtačky.

Pásky proto doporučuji přidělat dodatečně pomocí natloukacích hmožděnek o průměru 6mm, jde to samo.

—————

Přesné zdění

Nemá cenu to s přesnotí zdění přehánět, prvních 8 řad jsem opravdu vyrovnával VELMI poctivě, ale pokud je založena 1. řada perfektně, tak drobné odchylky v jednotlivých šárech způsobí maximálně to, že horní šár bude oproti spodnímu o 5mm posunutý. Mám sice prefektně rovné zdi, ale stratil jsem spoustu času.

—————

Spirolly

Tohle není tak úplně negativní zkušenost, ale moje velké, prvotní nadšení ze spirolů dost opadlo. V mém případě by Miako bylo asi lepší. Problém je v tom, že díky zdem 240mm jsem musel budoval věnec, položit panely, znovu zabednit, ucpat kdejakou díru a dolít betonem. Kdyby byl věnec vedle spirolů bylo by to o něčem jiném. Také prohnutí uprostřed panelů cca 2cm nahoru mě moc neuklidňuje, snad to nebude dělat nějaké problémy. Jinak velkou výhodou je statika při tloušce 20cm

—————

Parobrzda z OSB

 BlowerDoor test ukázal, že OSB není úplně vzduchotěsné. Nalepený čtverec 500x500mm igelitu se krásně nafoukl. Nicméně BD vyšel i tak. Pro zlepšení vlastností jsme natřeli OSB latexem a na SDK podhled dáme ještě parotěs pro sychr.

—————


Diskusní téma: Negativní zkušenosti

Datum: 14.05.2012

Vložil: Lukáš

Titulek: Odvoz zeminy

Velmi dobrá rada.
Pro mě už je sice pozdě, ale i tak.

Ptejte se, shánějte a ušetříte spousu peněz.
Možnosti, které jsem propásnul o jeden týden:
1.Sypání hráze rybníku 250tun + odvoz zdarma
2.Sypání břehu potoka do 500tun
3.Vyrovnávání pozemku 300 tun

takovéto poptávky seženete za jeden týden. Já hlupák to propásl.
Trest: 450km Scania 17x fůra = 18000,- za dopravu a skládku
I tak je to ještě levné.
Lukáš.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Negativní zkušenosti

Zde bych se s vámi podělil o mé negativní zkušenosti a také co bych příště dělal jinak, lepé nebo levněji. Také je tu možno diskutovat o Vašich zkušenostech.