Diskuze

Datum: 08.09.2009

Vložil: Stimpoff

Titulek: Re: Zvednutí bednění

Ahoj, na dobetonávku jsem míchal sám. Zvednutí bednění jsem řešil tak, že jsem bednutí zvednul o 20cm a přichytil natloukacíma hmožděnkama 8mm. Pak jsem na krajích spirolu vyvrtal 6mm díry do nich 150 hřebík a bednění přirádloval. Drželo to dobře i při vibrování.

Odpovědět

—————

Datum: 05.08.2009

Vložil: pavek

Titulek: .

chcete zviditelnit svůj web? přidejte svůj banner či odkaz na katalog webů WWW.SAMEJBANNER.IC.CZ zcela zdarma

Odpovědět

—————

Datum: 03.07.2009

Vložil: kaprici

Titulek: Vyzdeno prizemi

Tak uz tyden mame vyzdeno prizemi, ale musim konstatovat, ze brousene cihly od heluzu neznamena jen je naskladat na sebe na lepidlo:-( Rozmerove odchylky jsou na muj vkus znacne, takze do provazku musela byt kazda rada. Proste byly krivy...jak ruzne siroky (smer kolmy na zed), tak i krivy na vejsku, coz znemoznovalo proste jen "licovat cihlu na cihlu".
Vyspavani prvni rady perlitem taky zadna prdel, jsou fakt potreba ochranne pomucky a hlavne bezvetri! Perlitak jsme si udelali taky, ale nejspis primitivnejsi, protoez ten nas byly proste jen 4 prkynka, ktery zdatny jedinec posouval po cihlach, bez vodicich list.
Ted nas cekaj stropy, resp. na zaklade vyberu dodavatele panelu budeme delat ruzne vysokou podbetonavku a nasim soucasnym dilematem je jak se k tomu postavit: bedbeni zevnitr je samozrejmost u vsech variant, usazene do vejsky, ale zvenku muzeme davat bud vyssi bedneni, rovnou to strelit na vejsku panelu (pro dobetonavku = nas venec), pricemz bychom k bedneni jeste prikladali polystyren a nebo ted na posledni radu dam vencovku na maltu tak, abych jejim hornim licem byl na vejsce panelu, usetril si bedneni (bude to setreni?) a prerusil tepelnej most jinak nez polystyrenem. V obou pripadech mi hrozi, ze mi to ponicej pri pokladce panelu:-) nebo ze mi to nesedne vejskove. Kazdopadne salovat na podbetonavku nejak musim:-(

Odpovědět

—————

Datum: 08.07.2009

Vložil: Stimpoff

Titulek: Re: Vyzdeno prizemi

Ad přesnost cihel: Musím potvrdit, že Prorotherm byl úplně v klidu, výškový rozměr byl opravdu přesný, šířka už méně, nicméně cihly lícovali +-1mm, většinou úplně přesně.

Ad bednění: Myslím, že to bednění při pokládce nezničí, věncovku bych nedával, práce moc neušetříš a ukradne ti velké množství drahoceného místa. Navíc pokud bys beton chtěl vibrovat, tak se obávám, že se věncovka utrhne...

Odpovědět

—————

Datum: 12.05.2009

Vložil: kaprici

Titulek: Inspirativni

Moc pekne stranky a jelikoz se po 2 letech od kopnuti do zeme konecne dostavame ke zdeni (zakladova deska na podzim) a zdivo mame brousene od Heluzu :-), chceme zdit svepomoci a i ostatni vase vize jsou nam blizke, tak tenhle web budeme asi sledovat velmi pozorne, protoze mit nekoho podobneho razeni kousek pred nama je velka vyhoda:-)

Odpovědět

—————

Datum: 29.04.2009

Vložil: Ninive

Titulek: otázka

V prvom rade chcem pochváliť váš krásny domček a určite budem sledovať, čo je u vás nové.
Na livingu si písal, že plánuješ dať kovanie roto patio life na presklenú stenu. Všetci ma odhovárajú, že to bude prefukovať. Preto sa chcem spýtať, či máš nejaké referencie od známych. Budeš to mať, alebo si sa rozhodol pre niečo iné? Vďaka
Ninive

Odpovědět

—————

Datum: 29.04.2009

Vložil: Stimpoff

Titulek: Re: otázka

Tuto problematiku jsem hodně diskutoval s výrobci oken. O profukování prý nemůže být řeč, ale že těsní méně než klasické tak to víceméně potvrdili. Co jsem tak vysledoval, tak Roto je ze systémů zvižně posuvných mechanizmů nejdále. GM a Maco mají hůře řešené těsnění. Stále ještě zvažuji normální posuvné okna, ale spíš z finančního hlediska, protože dat 120 tisic za okno se mi moc nechce... Jinak dík za pochvalu

Odpovědět

—————

Datum: 09.03.2009

Vložil: H.

Titulek: moc hezké!

Moc pěkné stránky. Domeček mě uchvátil, přesně takový styl se mi líbí... Taky stavíme, takže držím palce... (www.sausfork.webnode.cz)

Odpovědět

—————

Datum: 14.03.2009

Vložil: Stimpoff

Titulek: Re: moc hezké!

díky, váš domek se mi také líbí. Původně jsme chtěli pultovku, ale regulativ říká sedlová a nic jiného :-(

Odpovědět

—————

Datum: 09.09.2008

Vložil: Manča

Titulek: jee

je fakt krasnej domecek. zajimalo by me jak budete mit vyresenou izolaci zezadu.

Odpovědět

—————