Diskuze

Datum: 13.11.2011

Vložil: Stimpoff

Titulek: Re: bednění rohového okna

Nakonec jsem použil závitovku, jako rozpěrku obyč PPR trubku. Drát by vyhověl úplně sejně, používal jsem ho na věncích.

Odpovědět

—————

Datum: 31.07.2011

Vložil: David

Titulek: Nilan

Ahoj Davide, predne bych ti chtel podekovat za tve stranky na kterych se daji zjistit zajimave informace.

Rad bych se te zeptal na zkusenosti s Nilanem, ja o nem take uvazuji, respektive o modelu VP 18 K WT, predpokladam ze ty budes mit neco podobneho. Jde mi o to, ze jedna vec je co Nilan tvrdi a druha vec je realny provoz, jde mi o celkove naklady na ohrev TUV.

Nas dum by mel mit ztratu 4.4 KW
merna potreba na vytapeni je 23kw/m ctverecni
Rozhoduji se mezi dvemi moznostmi
Moznost 1:
Nilan VP 18 K WT i s rozvody pocitam 300tis
Krbova kaminka 2-4kw a komin 50tis
Zalozni zdroj primotopy + podlahove elektricke topeni v koupene do 50tis
celkove naklady 400tis

Moznost 2:
Rekuperace Atrea 330 EC + rozvody 150tis
Krbova kaminka 2-4kw a komin 50tis
Zalozni zdroj primotopy + podlahove elektricke topeni v koupene do 50tis
Ohrev TUV solarni system 100tis
Celkove naklady 350tis

Rozdil je samozrejmne v chlazeni, ktere ma Nilan sice jen do 1kw, ale i tak.
V podstate mi jde o to ze Nilan bude primarne ohrivat TUV a vetrat. Ja predpokladam ze ty mas v dome variantu 1, i kdyz mozna bez krbovych kaminek, rad bych se te zeptal jaka je tvoje spotreba elektriny rocne, a jake mas ztraty domu, jestli to nejni tajne.
Ja neznam nikoho kdo by Nilan mel, tak mne zajimaji zkusenosti realnych uzivatelu.

Dekuji moc za odpoved

Odpovědět

—————

Datum: 08.08.2011

Vložil: Stimpoff

Titulek: Re: Nilan

Ahoj,
Nilan nemám ještě bohužel namontovaný, očekávám instalaci tak za 1-3 měsíce. Čekám na dotaci. Jinak rozvody do mého domku vyšly na cca 35 tis. za materiál dle projetu od Nilanu. Trubky jsem ukládal sám. Není to nijak extra složité.
Věřím, že co říkají o Nilanu je pravda. Budu jim dělat referenční dům, což obnáší pravidelné měření spotřeby. Já jsem to vylepšil o logování spotřeby a teploty ve všech čtyřech větvích VZT rozvodů do grafů a statistik, takže po sezoně bude jasné jak to funguje.
Prvni varianta bude urcite vyhodnejsí s rychlejsi navratnosti.

David

Odpovědět

—————

Datum: 27.07.2011

Vložil: Jirka

Titulek: fasáda

Ahoj.
Líbi se mi vaše fasáda.Můžeš mi říci co je to za odstín a proč si zvolil akrylátovou omítku.
Jinak pěkný dům.

Odpovědět

—————

Datum: 12.09.2011

Vložil: Martina (Stimpoffa manželka)

Titulek: Re: fasáda

Ahoj,
děkujeme za pochvalu, jsme rádi, že se líbí :-).
Výběr fasády byl opravdu náročný. Bohužel číslo barvy si ani jeden nepamatujeme. Barva fasády se stále mění podle světla během dne. Je taková smetanová, možná trochu do kávova. Tmavší odstín na vzorníku vypadal jak fasádní lepidlo. Snad Ti to trošku pomohlo.
Akrylátovou fasádu jsme vybrali proto, že nepotřebujeme aby byla prodyšná, protože polystyren stejně prodyšný není a byla levnější.

Odpovědět

—————

Datum: 11.02.2011

Vložil: Martin Vondráček

Titulek: Dotaz na detail okna

Chci se zeptat jak jsou řešené detaily u oken. Kotvení oken asi kolmo do stění přes rám? Zevnitř perlinkou a stěrkou přetažené ostění z XPS? Jak je detail kotvení roletových kastlíků, přes izolaci do překladů a jaký typ překladů a kotev je použit? Ještě se chci jak jste kotvili EPS izolaci do OSB desek, normálními vruty? Díky Martin

Odpovědět

—————

Datum: 13.03.2011

Vložil: stimpoff

Titulek: Re: Dotaz na detail okna

Ano skrz rám u fixů přes pásky. Perlinka a lepidlo. Překlady jsou klasické porotherm na tom XPS a pak rámová hmoždinka. EPS je do OSB kotvené speciálníma hmožděnkama přímo na to určenými (EJOT)

Odpovědět

—————

Datum: 20.11.2010

Vložil: kaprik

Titulek: Pekne

Vy teda fofrujete pred zimou:-) To my sice mame skoro zateplino 18cm EPS, ale jen natazeno jednou vrstvou perlinky a lepidla, samodomo. Vevnitr jen rozvody vody a kanalizace:-/
Co ty omitky, nakolik to vyslo? To me zajima, protoze to je fofr...ale zas na tom muzu usetrit, kdyz to udelam sam...veeeelmi pomalu :-)

Odpovědět

—————

Datum: 24.11.2010

Vložil: Stimpoff

Titulek: Re: Pekne

Omítky 600m2 vyšly na 240/m + něco za perlinku a lepidlo na nějaké moje speciality.

Odpovědět

—————

Datum: 09.02.2010

Vložil: kamil kamil

Titulek: osb strop

dobrý den
koukám na váš strop z osb desek a chtěl bych se zeptat jakou sílu desek jste použil a jsou kotvené pouze do vazníků? nebo tam je ještě rastr myslím mezi vazníkama?

Odpovědět

—————